2018 yılında  mega yat ve yat inşaa sektöründe orta ve büyük ölçekli projelerin geliştirilmesi, ülkemize yeni mega yat ve yat inşaa teknolojilerinin getirilmesi ve teknolojideki son yenilikleri takip ederek gemi inşa sektörümüzün  çağdaş düzeye ulaşmasına katkı sunmak  amacıyla İstanbul’da  kurulmuş olan Barça Yatçılık, kuruluşundan beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle  istikrarlı bir büyüme göstererek bir çok projede görev almıştır.

Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip eden firma yönetimi, güçlü idari  ve mali birikimi ile sektörde öncü firmalardan biri olmayı hedeflemektedir. Büyük mühendislik  projelerini hayata geçirmeye devam eden firmamız kurulduğundan itibaren Tuzla Tersaneler bölgesinde bir çok projeyi yürütmektedir.

Üstlendiği taahhütleri zamanında ve  beklenen kalite seviyelerinin üzerinde  tamamlayarak  sektöründe ciddi bir saygınlığa ulaşmaya hedefleyen Barça Yatçılık’ın bugünkü konumuna gelmesinde,  personelinin deneyim ve profesyonelliği ile yönetim kadrosunun geliştirmiş olduğu strateji ve  organizasyonel başarısı etkili olmuştur.

Barça Yatçılık tüm taahhüt ve yatırım projelerinde modern yönetim teknikleri kullanmayı, piyasada  kendini kanıtlamış, kalitesi belgelenmiş malzeme ve işçiliği tercih ederek projelerini zamanında  tamamlamayı temel politikası olarak benimsemektedir.